Gellért Szálló
Teljesen megújult belső térrel és prémium szolgáltatásokkal tér vissza a magyar szálláspiacra Magyarország egyik legismertebb szállodája, a Gellért Szálló. Az ikonikus, több mint 100 éves hotel jelenleg műemlékvédelmi előírások szerint zajló felújítás alatt áll, és a rekonstrukció befejezése után a Mandarin Oriental üzemeltetésében nyitja meg újra kapuit.
Építés ideje: 1911-1918
134 Szoba
Felújítás folyamatban
Teljesen megújult belsővel és új, minőségi szolgáltatásokkal tér vissza a magyar szálláshelypiacra Magyarország egyik legismertebb szállodája, a Gellért Szálló. A több mint 100 éves épület a felújítást követően a nemzetközileg elismert Mandarin Oriental Group üzemeltetésében nyitja meg kapuit.
A szecessziós elemekkel gazdagított, historizáló jellegű stílusban megépített Szent Gellért Szálló és Gyógyfürdő építése 1911-ben kezdődött el, majd 1918 szeptemberében nyitotta meg kapuit és vált a két világháború közötti időszak ikonikus helyévé. Ezekben az években folyamatosan bővült a szállodai szobák száma és a fürdő szolgáltatási köre is. Az épületet Hegedűs Ármin, Sebestyén Artúr és Sterk Izidor tervezte, míg a ’20-as, ’30-as évekbeli „aranykor” időszakának gasztronómiai nívóját Gundel Károly üzemeltető garantálta. A II. világháború nagymértékű sebeket ejtett a szálloda épületén, jelentős része kiégett, felújítását és újranyitását követően a szálloda továbbra is a magyar idegenforgalom élvonalát képviselte. A szálló nem csak a magyar, de a nemzetközi elit körében is népszerű volt. Különlegessége, hogy az Aeroexpress repülői közvetlenül a szálloda előtt, a Dunán szálltak le, így a vendégek akár egy ebédre is meg tudták látogatni, ha kedvük tartotta.
A szállodában az előzetes tervek szerint 134 vendégszobát, köztük 34 lakosztályt alakítanak ki, három kiemelt belső teret – a Lobby-t, a Duna termet és a Gobelin termet – pedig nagyrészt eredeti pompájának megfelelően rekonstruálnak múzeumi archív fotók és tervek alapján. A Gellért megújulásáért a magyar építésziroda, a nemzetközi szinten is elismert Archikon és a londoni Alexander Waterworth Interiors stúdió felel. A beruházás célja az épület teljes felújítása mellett az, hogy olyan új funkciókat is integráljanak, amelyek hozzájárulnak a szolgáltatások körének bővítéséhez és minőségi javításához, visszahozva az épület „aranykorát”.